Вебмайстрам: "Допоможіть проекту та ідеї – розмістіть посилання на сайт на своїх сайтах. Дякую!"

Під українським національним продуктом я трактую все те, за чим впізнають/розрізняють нації одна від іншої. Перше, що всім приходить на думку, — це вироби промисловості. Але це не так. Тобто не тільки вироби промисловості як матеріальна складова, але й нематеріальна складова: наше виховання, ставлення до деяких спірних питань історії та сучасності і так далі.

Якщо є щось, за чим нас можуть відрізнити від росіянина чи англійця, – це і є наш український національний продукт.

Наприклад, першим (не єдиним) і найвиразнішим спільним національним продуктом, до створення якого долучились покоління українців — це наша українська мова. Можна називати її як завгодно (українська чи руська), але вона наша і створили її ми з вами і наші попередники (не плутати з "папєрєднікамі").

Людина є продуктом нації, мова є продуктом нації і інструментом спілкування і створення іншого продукту – книжок. Книжки, у свою чергу, формують саму людину.

І так по колу – один продукт створює інший

Нам вкрай важливо не просто балачками доводити один одному свою любов до української мови, а справами стверджувати її роль та місце в Україні. Лише щоденне її використання, а як наслідок – розвиток, можуть ствердити українську мову в Україні, розвивати її, адаптувати до нових умов і т.д.

Таке ставлення до національного продукту має буди не лише щодо мови