Вебмайстрам: "Допоможіть проекту та ідеї – розмістіть посилання на сайт на своїх сайтах. Дякую!"

Українець розробив конкурента Skype з синхронним перекладом. В кінці червня в Android Market вийшло додаток для VoIP-телефонії - Droid Translator. Його розробник — 35-річний киянин Олександр Коновалов, який місяцем раніше заснував компанію з амбіційною назвою tiw innovations (розшифровується як Technology Improves the World — технологія покращує світ), пише Forbes.ua.

Повідомляється, що новий додаток — аналог вже відомих Skype і Viber. Однак, створення українця вміє автоматично переводити голос і тексти співрозмовника на будь-який з 14 популярних мов.

За два тижні програму завантажили близько 10 000 разів. Програміст розраховує, що до вересня число завантажень зросте до 100 тис. Для порівняння: кількість закачиваний Skype через український Android Market дійшло до 1,22 млн, Viber — 1,78 млн.

За словами Коновалова, Droid Translator — це перший в світі VoIP-сервіс з можливістю автоматичного синхронного перекладу. «У Skype є функція синхронного перекладу, але вона працює як конференц-зв'язок з участю живого перекладача і коштує $3 в хвилину», — зазначає розробник сервісу.

У свою чергу, бета-версія його застосування безкоштовна, а переклад виконується практично миттєво, тоді як в Skype живий синхронний переклад фрази може займати до 45 секунд). В майбутньому Коновалов має намір брати за завантаження додатка $5. Крім синхронного перекладу, повна версія сервісу дозволить записувати розмови і записувати стенограми бесід.

Найближчим часом бізнесменові потрібні значні гроші для маркетингу, відзначає видання, і Коновалов вже втягнув у проект українського інвестора. До кінця літа програміст має намір створити версію Droid Translator для iOS. Раніше повідомлялося, що в Україні був запатентований планшетний комп'ютер.