Вебмайстрам: "Допоможіть проекту та ідеї – розмістіть посилання на сайт на своїх сайтах. Дякую!"

Український національний продукт повинен бути не «топорним», а дуже цікавим. Політтехнолог, експерт в сфері стратегічних комунікацій Денис Богуш в ефірі Еспресо.TV прокоментував, чи можна налагодити комунікацію з Кримом:

«Дуже важко, тут є дві лінії, які можуть бути в нагоді в ситуації. Перша – це просто комунікація, це зустрічі з людьми і таке інше.Друга – це національна пропаганда. Це коли спеціально даються меседжі, які підвищують ідентичність, дають аргументи і підтримують національне.

Ми бачимо як національна пропаганда в Росії змінила людей. Люди виступають за війну з Україною, завдячуючи цій пропаганді». Також він висловив таку думку про вимкнення російських телеканалів:

«Я б це зробив з першого дня вторгнення. Я розумію, що таке інформаційна зброя. Я б закрив новини (канали нехай би працювали) – через суд. Я знаю ці технології.

Потім, щоб їх витіснити зі свідомості – потрібно багато зусиль і не один рік. Одразу не можна людину переконати в зворотньому, бо вона отримує при цьому великий стрес».

Богуш наголосив, що витіснити російську пропаганду з української свідомості буде важко і болісно, але є інструменти:

«Система національної пропаганди, національна ідея, український національний продукт. Але він повинен бути не «топорним», а дуже цікавим.

В таких ситуаціях дуже важливо, щоб були люди, які б змогли зробити цілий пласт спеціалістів. В нас був Ступка та Роговцева. А в Росії багато таких вже вихованців».