Вебмайстрам: "Допоможіть проекту та ідеї – розмістіть посилання на сайт на своїх сайтах. Дякую!"

15-річний вундеркінд з Одеси відмовився від навчання в Німеччині заради допомоги українській армії. Хлопець працює над винаходом, здатним зменшити людські втрати під час наступу. Зокрема, планується, що новий прилад зможе визначати позицію противника і напрямок наступу, розповідає ТСН, передає Цензор.НЕТ.

Борис Чубин прийняв зовсім не дитяче рішення - зараз його ідеї і талант потрібніше рідній Державі. Він відмовився від навчання в елітній німецькій гімназії, хоча, насправді, навчальний заклад з базою для експериментів - його давня мрія.

Борис отримав грант, у березні цього року його зарахували до гімназії, його вже була готова прийняти німецька гостьова родина. Але юний винахідник залишився в Україні. "Я - громадянин України, цього року отримаю паспорт України. І я подумав, що це мій обов'язок - допомогти країні у цій складній ситуації. Якби я поїхав, то це було б зрадою", - переконаний хлопець.

Роботу над приладом Борис разом зі своїм науковим керівником розбили на п'ять етапів, зараз працюють над другим. До консультацій привертають військових фахівців. За умови достатнього фінансування розробок прилад може бути готовий вже через півроку.

"Ми вирішили створити прилад, який буде відслідковувати геопозицию і фізично важливі показники у кожного з солдатів і на основі цих даних можна буде швидко приймати рішення про зміну дислокації військ, про зміну тактики, зміну ведення бою, а після нього - аналіз тактичних помилок", - розповідає науковий керівник Бориса Ігор Богун.

Подробиці про принципи роботи приладу винахідник поки тримає в секреті, як і належить в оборонному проекті. Розповідає лише, що веде дослідження, використовуючи знання в області медицини, географії, топографії, фізики, математики, логіки, військової справи. При цьому стверджує, що ідею не продасть ні за які гроші - проект має бути реалізований тільки в Україні.

Тим часом, українці на інтернет-аукціонах продають свої речі, щоб допомогти військовим, а на рахунки Міністерства оборони відправили вже більше 140 мільйонів гривень.

Джерело: http://censor.net.ua/n298789